Je nám to líto, ale z důvodu nemoci je tento týden showroom v Praze Kbelích uzavřen.

BJEŽ ambasadorky - rozhovor s Janou Dubcovou

Pro někoho známá jako Janice je nadšená triatlonistka, lektorka a propagátorka jumpingu neboli „trampolínek“, pro nás je to taky nová členka BJEŽ ambasadorského týmu! Tímto bychom mezi nás rádi uvítali Janu Dubcovou, usměvavou Plzeňačku , aktivní sportovkyni, zapálenou učitelku a vytrvalou sběratelku čelenek BJEŽ :)

Patříš mezi vyvolené :) – ambasadorky čelenek BJEŽ. Jak ses s touto značkou seznámila? 

První čelenku jsem si pořídila 6. května 2017 na výstavišti v Holešovicích na akci RunCzech. Přišla, uviděla, vyzkoušela a… okamžitě jsem se BJEŽzamilovala. V současné době jsem pyšná majitelka početné sbírky čelenek BJEŽ. 

Co ti na čelenkách BJEŽ nejvíc vyhovuje? Proč bys je doporučila všem ostatním?

Imponuje mi vkusná a originální grafika. Co však oceňuji nejvíce, je funkce – čelenka stáhne všechny vlasy pryč z obličeje, nebolí z ní hlava a opravdu nikam neklouže.

Jakému sportu se primárně věnuješ? 

Terénnímu triatlonu

Co tě na něm baví nejvíc? 

To, že je to 3v1. Baví mě komplexnní trénink, který jednostranně nezatěžuje pohybový aparát. 

Zvládáš i nějakou jinou disciplínu jen tak pro radost nebo doplňkově k tréninku?

Mimo triatlon, což je cyklistika, běh a plávání, se jako lektorka se věnuji jumpingu.  V zimě běhám na lyžích (hlavně skate) a v létě ferratuji. Ráda chodím do sauny.

Jak ses ke sportování dostala? Jsi aktivní sportovec odmalička, nebo tě to chytlo až později?

Vždycky jsem se tak nějak hýbala. Posledních zhruba deset let je to však mnohem intenzivnější. Za zlomové považuji seznámení s mým manželem, se kterým jsme začali pravidelně běhat, a právě on mě začal trénovat na kole v terénu. 

Máš nějaký oblíbený závod? Na jaké závody se ještě letos chystáš?

Opravdu oblíbený je terénní triatlon Šindel Cup v Krušných horách a Krušnoman v Mostě – obou závodů se budu účastnit po třetí. Dále se těším na duatlon Hus Muž. Všechny zmíněné závody jsou v sérii české XTERRY. Zásadní je pro mě příroda a zajímavé prostředí, ve kterém se závody odehrávají. Všechny tři podniky jsou pro mě v tomto směru mimořádné. Chystám se mimo šňůru závodů XTERRA na terénní duatlony, závody horských kol a po vzoru loňského roku i na tradiční triatlonový otvírák CZECHMAN. Úplnou premiérou pro mě budou dva zahraniční závody.

Co tě nejvíc motivuje k dobrému výkonu?

Můj manžel, moje rodina a přátelé, kteří mě neskutečně podporují.

Jakého sportovního úspěchu si nejvíc ceníš? A co je tvá vysněná sportovní meta?

Největší sportovní úspěch je rychlé zotavení se ze zranění a poměrně rychlý návrat k podzimnímu tréninku. Jinak si cením celé loňské sezóny, kdy se mi, až do srpnového zranění, dařilo jak na duatlonech, tak na triatlonech. Na velkých podnicích, jako je tuzemský Krušnoman long Litvínov (běh – silniční kolo – běh), jsem vybojovala 1. místo v AG a 3. místo celkově. Na Czechmanovi jsem skončila jako 1. v AG a jako 7. žena celkově. Na mistrovství ČR v terénním triatlonu jsem celková bramborářka.

Co bys vzkázala někomu, kdo by chtěl začít se sportem – ať už s během, nebo čímkoliv jiným – a neví, jak začít nebo jestli na to má?

Prostě seber odvahu a vyzkoušej to. Pro podporu následného progresu bych použila oblíbené pravdy: „Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí pro to, abys to mohl uskutečnit.“  + „I když Ti to nejde, vytrvej ve svém úsilí, protože vytrvalcům štěstí přeje. Radost z toho, co děláš, se dřív nebo později dostaví.“  

A na závěr – jaká je tvoje nejoblíbenější čelenka BJEŽ? :) 

Jak už asi čtenáři tuší, je to stylovka „Triathlon“   (nyní se neprodává, pracujeme na novém designu pozn.redakce :)

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších (nejen) sportovních úspěchů!