Bjež s Janicí na Havaj

Rádi bychom vám představili příběh naší ambasadorky Jany, který vás může inspirovat nebo jen vyplnit čas při čekání na vlak :)

Janice celkem nedávno začala s jedním konkrétním sportem a zakousla se do toho tak, že se velmi brzy dostala až tam, kam se jen tak někdo nedostane …

Ale začněme pěkně popořadě.  Janu Dubcovou aka Janici už znáte. Je to už pár let naše ambasadorka. Když jsme se seznámili, byla to holka, která 2 roky závodí v triatlonu a docela se jí daří.

STŘIH

A pak se do toho opřela. Trénovala, makala, plavala, jezdila na kole, běhala, řešila stravu, regeneraci … no všechno, co takový sportovec, který to myslí se svým sportem jen trochu vážně, řeší.  Neskutečně pilná holka, jejíž hvězda začala stoupat. Jednoho krásného dne se její snaha přetavila ve splněný sen. V září roku 2020 na závodě Mistrovství ČR Xterra v Prachaticích svým výkonem získala slot na Mistrovství světa v terénním triatlonu na Havaji. Je to největší a nejkultovnější XTERRA planety. Závod se koná na ostrově Maui.  Kromě toho, že se jedná prostě o kultovní závod, je to nádherná Havaj!  Pláže, úchvatná příroda, ale také náročné traily. Je to prostě závod, kam se dostanou jen ti nejlepší.  Ten letošní se jede právě v nadcházejícím víkendu. 

Jak říkám, sen. To je to, o čem jsem psala výše. Každý triatlonista chce na Havaj. Ať už na Ironmana nebo na XTERRU.  A ten, kdo říká, že ne, ten tam chce 2x :)

Janě se to v Prachaticích povedlo, radosti bylo, někteří (já) si i poplakali :) Pak se rozbujel Covid a vše se rušilo. Janice ale stále trénovala, taky si zlomila nohu, ale ani to jí nezastavilo.  Po pár týdnech se vrátila a co v tréninku zameškala, to velmi rychle dohnala. Začala sbírat jednu bednu za druhou a její forma rostla.  V průběhu závodní sezony 2021 získala 2x titul Mistryně Evropy (v age group), vyhrála prestižní cyklo závod Pražská 50, téměř při každém závodu stála na bedně a těšila se na to, jak svoji stále stoupající formu předvede v prosinci na Havaji na Mistrovství světa.

Všichni jsme se těšili, jak to tam roztočí a bude k nezastavení.  Jenže to se nestalo a tento rok ani nestane. Janici zastavil zdravotní problém, který byl bohužel neslučitelný se startem na MS. Byla to rána, ale jak jsem Janici při jednom našem sms rozhovoru psala, „je to život a někdy, když to nejmíň čekáš se to prostě po*ere JENOM proto, aby to pak bylo o 100% lepší.“  A ono bude!

Janice tenhle rok na Havaj nejede, pokusí se svůj slot převést na příští rok a já věřím, že to bude stejné, ale vlastně mnohem lepší, než by to bylo tentokrát. 

Jestli snad i někoho z vás zasáhl podobný faul, držíme palce, ať je zase vše v pořádku a vy se znovu za svým snem můžete vydat, mnohem silnější!

  

Jani, držíme ti všichni palce, ať to na Havaji příští rok zboříš!! :)

Na závodě Mistrovsvtí ČR XTERRA v Praze jsme s Janicí natočili medailonek a zveme vás k jeho zhlédnutí