Otázky a odpovědi

Informace o čelenkách

Co je na čelenkách tak skvělého? 

Nejskvělejší je na nich to, že jsou krásné, drží na hlavě přesně tam, kde by měly být a jsou pohodlné – netáhnou, netlačí a jsou lehké. Všechno o tom, jak je to možné, najdeš v našem článku o čelence, která drží.


Jak si mám čelenku správně nasadit? 

Podrobné informace o nošení různých druhů čelenek najdeš u každého konkrétního produktu. Obecně platí, že nastavitelná čelenka by ti měla na vlasech volně ležet a neměla by být utažená. Široké čelenky zase patří na čelo – odvádí odtud vlhkost a nekloužou. Pokud tě čelenka tlačí, nepřiléhá k hlavě nebo se zadní část posouvá, máš čelenku pravděpodobně moc utaženou. Pokud ti čelenka z hlavy padá (přestože je na hlavě volně), je ti malá – ozvi se, poradíme nebo čelenku upravíme tak, aby ti dobře seděla.


Proč se jmenují BJEŽ, vy nevíte, jak se píše BĚHAT? 

BJEŽ vzniklo spojením jména a příjmení naší zakladatelky, Bětky Ježkové. A taky to zní jako „běž“, což je náš oblíbený pokřik. Přečti si víc o příběhu BJEŽ.


Jsou BJEŽ čelenky jen na běhání? 

Samozřejmě že ne, můžeš je nosit téměř při jakékoliv představitelné aktivitě (pokud jde o činnosti na souši, ve vodě jsme je ještě netestovali). Máme ověřeno, že výborně drží při běhu, na kole, na kolečkových bruslích, při turistice, procházkách, frisbee, volejbalu, lakrosu, florbalu, házené a spoustě dalších sportů. Nosíme je ale taky do práce, do školy, do kroužků, na párty a plesy nebo jen tak, doma, ve volném čase. Hodí se prostě skoro pořád.


Jaké jsou rozměry čelenek? 

Nabízíme několik druhů čelenek a každý z nich je trochu odlišný.

 

 šířkaobvod
stylové čelenky STYLE2,5 cm49–73 cm (nastavitelná)
úzké čelenky SINGLE1 cm49–73 cm (nastavitelná)
glitter čelenky1 nebo 2,5 cm49–73 cm (nastavitelná)
široké čelenky DROP8 cm46 cm
široké celoroční čelenky ACTIVE - UNI9 cm46 cm
široké celoroční čelenky ACTIVE - S7 cm44 cm
pletené MERINO čelenky10 cm44-46 cm

Jsou čelenky vhodné i pro děti? 

Naše nastavitelné čelenky STYLE a SINGLE (díky posuvné gumičce) sedí i dětem cca od 4 let.  Široké čelenky jsou díky pružnému materiálu také velmi přizpůsobivé, ale vyrábíme i velikost S, která je pro menší obvod hlavy vhodnější. 


Z čeho jsou čelenky vyrobené a jak se o ně mám starat? 

Nastavitelné čelenky jsou z polyesteru, posuvná gumička z elastanu a silikonu. U širokých letních čelenek jsme zvolili kombinaci polyesteru Micro a Elastomera, aby dýchaly a co nejlépe odváděly vlhkost. Zimní čelenky jsou vyrobené z polyesteru a elastanu a na vnitřní straně jsou česané, aby co nejlépe hřály. Všechny čelenky kromě glitterek můžeš v případě potřeby přemáchnout ve vlažné vodě a snesou i oprání v pračce na šetrný program, ovšem zásadně bez aviváže. Na glitterky je třeba dávat zvláštní pozor a pouze je velmi opatrně opláchnout v ruce. Podrobnosti se dočteš u každé čelenky zvlášť.


Vyrobíte mi čelenku s vlastním designem? 

Ano, mít na čelence vlastní motiv je možné. Design na míru je možné objednat od 22 kusů čelenek (stylových a širokých), nárčníků i čepic. Týká se vždy jednoho totožného designu i barevnosti. Více informací o tomto způsobu objednávky najdeš tady.


Můžete vyrobit čelenky pro náš sportovní, firemní nebo jakýkoliv jiný tým? 

Ano, týmové čelenky vyrábíme velmi rádi. Cena závisí na celkovém objednávaném množství, při výrobě nad 30 ks připravíme zdarma i grafický návrh. Nejvíce se dozvíš v našem návodu a to včetně inspirace. Pro více informací se nám můžeš rovnou ozvat na napis@bjez.cz.

 

Informace o platbě a dopravě

Jak můžu za objednávku zaplatit? 

Za objednávku můžeš zaplatit předem převodem na účet nebo kartou přes platební bránu ThePay, na dobírku při převzetí zásilky nebo hotově při vyzvedávání na prodejně nebo na naší akci se stánkem.Informace o objednávkách


Jak dlouho trvá vyřízení objednávky? 

Balíčky většinou odesíláme v den objednávky, pokud je čelenka skladem. Když to tak náhodou není, ozveme se ti a domluvíme se na dalším postupu (buď si můžeš vybrat jiný motiv, nebo na vybraný počkat). V závislosti na volbě dopravce je doručovací doba obvykle mezi 1 a 3 dny. V době vánočních nákupů může doba dodání trvat déle, o aktuální situaci vždy informujeme na hlavní stránce e-shopu ana sociálních sítích.

 

 


Můžu zboží vrátit? Co když mi čelenka nebude sedět? 

Pokud ti je čelenka malá, velká nebo ti prostě špatně sedí, což se výjimečných případech může stát, rádi ti ji zdarma upravíme na míru. Ozvi se nám a domluvíme se na podrobnostech. Zboží zakoupené v internetovém obchodě samozřejmě můžeš do 14 dnů vrátit. Zboží však nesmí být použito, poškozeno apod. Balíček nám pošli na adresu BJEŽ, Mladoboleslavská 958, 197 00 Praha 9 – Kbely. Více informací jak na to najdeš v Obchodních podmínkách v patičce webu. 

Máš vlastní otázku?

Nestyď se a ozvi se nám! Potěší nás každý e-mail nebo telefonát a budeme rádi, pokud ti s něčím pomůžeme nebo poradíme.