Příběh značky BJEŽ

Mnoho žen touží od malička po vlnitých vlasech a jakmile dospějí do určitého věku, často vydávají nemalé úsilí na tvoření vln a vlnek nebo alespoň romantické kadeře obdivují a zaručeně by je také chtěly. Já žiju s vlnitými vlasy od narození, a tak znám také jejich odvrácenou stránku. Velmi těžko je zkrotíte :)  Vlající a překážející vlasy při běhu, volejbalu, józe, ale i na horské túře, to zná téměř každý a já znám jen málo lidí, kterým to nevadí.  Sport mě provází celý život a tak jsem tento problém musela řešit neustále.  

Od rodiny k čelence

Založení rodiny u nás aktivních žen přináší nové výzvy.  Jednou z nich je i čas, kterého se nám náhle dostává poměrně málo. Tak jsem začala běhat. Nikam jsem nemusela dojíždět, prostě jsem vzala boty a vyběhla.  V tu chvíli jsem opět začala bojovat s poletujícími a překážejícími vlasy. Přišla tedy na řadu čelenka. Pořídila jsem jich hodně, ale žádná se neosvědčila. Při běhu sjížděla z hlavy, tlačila nebo mě z ní bolela hlava.  Žádný spolehlivý kousek jsem nemohla v běžných obchodech najít. 

Jak už to tak bývá, sehnat něco jednoduchého a zároveň funkčního nebylo jen tak. Ať jsem se snažila sebevíc, nedokázala jsem najít čelenku, která by v průběhu běhání zůstala po celou dobu na stejném místě, jako když jsem si ji nasadila. Uznejte sami, to je u sportovní čelenky dost zásadní problém.

Vlastními silami

Rozhodla jsem se to nevzdávat a pustila jsem se do výroby své vlastní čelenky. Pilně jsem šila, zkoušela různé materiály, hledala inspiraci v zahraničí a povedlo se. Jednoho krásného dne jsem se dočkala. Vyběhla jsem s čelenkou, která zůstala přesně tam, kde jsem ji před startem zanechala. A doma ve skříni to rozhodně nebylo :)  O svou radost jsem se chtěla podělit s celým světem, protože jsem si byla jistá, že podobný problém určitě neřeším jen já sama. 

Bětka Ježková - zakladatelka BJEŽ

Vrhla jsem se do podnikání a založila značku BJEŽ®.  Název „BJEŽ“ vznikl proto, že je to především zkratka mého jméno a docela se hodilo, že je to i trochu zkomolenina slova „běž“. Neznamená to ale, že by naše výrobky byly pouze pro lidi, kteří běhají... 

Zpočátku jsem vyráběla čelenky sama, postupně se ale rozrůstáme a teď se náš malý tým skládá z 5 lidí a šicí dílny, která čítá také 6 lidí.  Většinu našich produktů vyrábí šikovné ruce švadlen a pletařek na Zlínsku.  Všichni se snažíme, abyste měli z našich výrobků radost a aby jakýkoliv kontakt s námi nebo našimi výrobky byl jen příjemný. 

Naší další velkou misí je podílet se na propagaci sportu a zdravého životního stylu. Rádi se stáváme partnery nejrůznějších sportovních akcí a projektů většího i menšího rozsahu. Podporujeme také řadu charitativních aktivit a často se těchto akcí účastníme i v závodním poli. 

Český výrobek

Všechny naše výrobky jsou vyráběny v České republice s velkou pečlivostí a důrazem na jejich kvalitu. Materiály, které používáme pro výrobu čelenek a ostatních produktů, se vždy snažíme přednostně odebírat od dodavatelů z ČR.

„Největší radost budu mít, když si i díky čelence BJEŽ® pohyb užiješ a zvítězíš – klidně jen sama nebo sám nad sebou!“

– Bětka Ježková, zakladatelka BJEŽ®


Naše parta

Alice Karbulková

objednávky, sportovní akce

Alice je nejdůležitější článek naši zákaznické sekce. Tedy stárá se o to, abyste dostali, co jste si objednali, abyste měli z balíčku radost a nebo ještě lépe, abyste jím byli nadšeni. Má důležitý poradní hlas při výrobě našich produktů a je také důležitý člen našich výjezdových akcí. Tam, kde uvidíte náš stánek, tam bude někde poblíž dost pravděpodobně i Alice. Založila oblíbený a ve švech praskající atletický klub pro děti, kde působí i jako hlavní trenérka.  Je to nadšená běžkyně, můžete ji můžete potkat po celém Česku v běžeckém nebo turistickém oblečení nebo s racebeltem a startovním číslem na nějakém běžeckém závodě, kterých má na kontě moc a nebojí se ani velkých a dalekých ultra výzev. 

Jana Voborská

B2B spolupráce

Jana je nejdůležitější článek naší B2B sekce. Kdo někdy zatouží naše čelenky prodávat ve svém obchodě, bude v kontaktu právě s Janou. O naše velkoobchodní zákazníky se příkladně stará, někdy se za ně doslova bije a dost často v práci zapomíná na čas :)  Jana má také důležitý hlas při prototypování našich produktů a je tester "dětských" a mini velikostí :))  Janu můžete potkat nejen v našem showroomu, ale také, jako trenérku atletického oddílu, na jógových lekcích, závodech orientačního běhu, a nebo někde v lesích Jizerek či Šumavy na kole nebo při běhu.

Iva Peláková

marketing

Ivča je nejdůležitějším článkem naší marketingové sekce. Marketing, komunikace, plánování, analýzy, realizace, meeting, briefing, brainstorming - Ivča to má všechno v malíčku. Dokáže zařídit všechno, co si vymyslíme, na všechno umí vymyslet tabulku a dokáže vše pěkně naplánovat.  I ona má samozřejmě důležitý poradní hlas při tvorbě našich produktů a stará se, aby se každý, kdo má zájem, dozvěděl, proč jsou bjež produkty pro něj ty nej. Když si Ivča potřebuje odpočinout nebo vyčistit hlavu, vyrazí na kolo nebo do hor (Milešovka je její oblíbená :))

Lenka Třísková

showroom, back office

Lenka se k nám připojila teprve nedávno (proto tady taky nemá ještě fotku:), ale už teď je plnohodnotným článkem naší zákaznické, B2B i marketingové sekce.  Náš showroom, účetní program a plné police v našem skladu, to jsou její místa působnosti a těm vládne :)  Lenka se zkrátka stará o to, abychom měli všeho dostatek a aby to na naší základně skvěle klapalo. 

Když je ta správná konstalace hvězd, Lenka ráda vybíhá do okolí, je to nadšená, věčně začínající běžkyně. V létě ji můžete potkat na nejrůznějších hudebních festivalech. 

 

Bětka Ježková

jednatelka

Bětka za všechno může. BJEŽ vydupala ze země od nuly a tahle značka se stala 100% součástí jejího života. Denně pracuje na tom, aby značka byla taková, jakou ji chce mít – kvalitní, férová, funkční, přátelská, lidská atd.  I když není u počítače, na BJEŽ myslí minimálně každých 10 minut :) Delší interval nastává snad jen, když je někde v horách nebo kdekoliv v přírodě bez lidí (nebo spíš jen s těmi svými). To ji nejvíc nabijí a to má nejradši. Miluje sportovní prostředí, ráda sportuje, ale její životní krédo je „nic se nemá přehánět“.  Ve startovním poli B7 ji tedy nejspíše nepotkáte, ale na nějakém triatlonovém závodě pravděpodobně ano …. vedle závodní trasy s transparentem v ruce :))

Pokud byste s námi chtěli spolupracovat, zavolejte nebo napište! 

Přihlášení zavřít