POMÁHÁME

Objednávky vytvořené od 17.7. do 20.7. zpracujeme 23.7. V tomto termínu jsme na Colours of Ostrava tak pokud tam budete, stavte se za námi. Jsme v Design zóně v hale pod věží. Hezké léto !

…, protože můžeme

splněná přání

Bylo nebylo.  Na závodě Odnevidim donevidim jsem se setkala s Aničkou. A už bylo :)  Potkaly jsme se pak ještě na triatlonu a to už byla ruka v rukávě :)

Anna Steinerová je sportovkyně, ale je to také šperkařka a designerka.  Vymyslela projekt Kaa-wa, v rámci kterého vytváří šperky inspirované kávovými zrny.   Šperky jsou doplňovány ilustracemi a příběhy.  Hodně fajn je skutečnost, že projekt propojuje nejrůznější umělce, kteří přispívají svými díly i dílky do kaawové nabídky.  Kaawa má ale také charitativní přesah, což celému projektu přidává další důležitý rozměr.

Kaawa podporuje Klub Afasie. Že jste o tom neslyšeli ? No my do té doby také ne.  O to víc nás to zaujalo a rozhodli jsme se pomoci a klub také podpořit.  A tak jsme ve spolupráci s Kaawa vytvořili čelenky, které opět budou pomáhat.  Velkou část vytěžku z prodeje těchto čelenek věnujeme Klubu Afásie na podporu jejich aktivit.

A abyste byli trochu v obraze, přikládáme popis, co v tom klubu Afasie vlastně dělají.   Čelenky s roztomilým fenkem, kávovými zrny a květy pořídíte mezi našimi charitativními čelenkami tady

KLUB AFASIE

Občanské sdružení Klub afasie podporuje osoby s afázií, napomáhá efektivnímu užívání řeči jako nástroje mezilidské komunikace, psychické adaptaci na handicap i sociální reintegraci. Svými aktivitami se snaží zvyšovat kvalitu života osob s afázií. Popularizuje problematiku afázie mezi odbornou i laickou veřejností.

Mezi cíle občanského sdružení Klub afasie patří zejména:
– bojovat proti izolaci afatiků a jejich blízkých
– organizovat skupinová setkání lidí s afázií
– poskytovat osobám s afázií poradenské služby
– obhajovat oprávněné zájmy afatiků
– informovat veřejnost o afázii

http://www.klubafasie.com

Nejen našimi čelenkami podporujeme činnost Tomáše Slavaty, který pravidelně a víceméně neustále motivuje nejen děti z dětských domovů, ale všechny, kteří chtějí něco dokázat, sebrat se a bojovat za svůj sen a cíl.

Každý z nás se může zapojit a my jsme se rozhodli podpořit Tomášovu činnost výrobou čelenek s mottem pro tento rok  „Bojuj až do konce“.   20 těchto motivačních čelenek jsme věnovali, jako ceny do velkého finále Slavata tour. Čelenky si tak děti vybojovaly svými sportovními výkony.  Dalších pár čelenek je ještě k prodeji. Tak neváhej a přispěj i ty.

Moc rádi jsme podpořili charitativní závod „OD NEVIDIM DO NEVIDIM“, který organizoval nevidomý sportovec Jan Říha.  Poskytli jsme ceny do závodu a bleskově vyrobili řadu čelenek s ústředním motem závodu. 40% z ceny čelenky jsme poskytli na tento účel.

Čelenky se během několika měsíců vyprodaly.   Rodině malého Šimona, který trpí achondroplazií, jsme tak mohli pomoci finanční částkou z prodeje těchto čelenek, na nákup pomůcek, které Šimon vzhledem ke své nemoci potřebuje.

Děkujeme především vám všem, kteří jste si tyto čelenky koupili a přispěli tak na dobrou věc.

Chceš-li  také pomoci nákupem čelenky na dobrou věc, sleduj v eshopu část „charitativní čelenky„, kam průběžně do prodeje zařazujeme čelenky s motivem vybraného charitativního projektu.

… nebo prostě jen šiř dobrou myšlenku, měj srdce na dlani a pomáhej, když můžeš.

Čelenku „Od nevidim do nevidim“  prohlížej a nakupuj zde

Máme rádi psy.  Dlouhou dobu nám takoví dva zrzaví psí velikáni (co do duše a projevované lásky) dělali společnost.   Proto jsme vůbec neváhali a když jsme měli příležitost, šli jsme do toho.   Čelenky s motivem pejsků jsme vyrobili na podporu projektu Happy Tail, kde vymýšlí různé projekty pro pejsky bez domova.

Vy i my tak společně přispějeme pejskům alespoň na plnou misku, když už neměli štěstí na fajn domov.

Více o Happy Tail najdete na jejich webu

dobry andelPravidelně finančně přispíváme této nadaci a naše prostředky jsou do posledního haléře zasílány rodinám, kterým bohužel nemoc překazila nebo znesnadňuje šťastný rodinný život.

Můžeme si vybrat, jakou částku chceme pravidelně přispívat a věz, že i pár stovek měsíčně, moc pomůže.   Zapoj se také !  Toto budou jednoznačně tvé nejlépe vynaložené peníze měsíčně.

Všechny informace najdeš na webu Nadace DOBRÝ ANDĚL .