Materiály, které používáme

Na výběru materiálů pro naše výrobky si dáváme velmi záležet. Materiály sami testujeme a možná právě proto někdy trvá trochu déle než nový výrobek přijde na světlo světa. Přesto si myslíme, že je důležitější vše pořádně vyzkoušet, přesvědčit se o funkci materiálu, jak se chová a jestli dokáže dlouho sloužit tak, jak si pro svůj výrobek představujeme. Chceme tím také přispět k ochraně životního prostředí a mít jistotu, že náš výrobek bude možné používat dlouhou dobu bez nutnosti brzké výměny.  Je pro nás důležitější věnovat tomuto testování a vývoji produktu více času než chrlit desítky nových produktů bez ověření jejich kvality.  

Merino čelenky

x

prémiový funkční úplet pro zateplení a příjemné nošení

x

nejkvalitnější merino vlna

x

prémiový funkční úplet pro zateplení a příjemné nošení

x

nejkvalitnější merino vlna

 

Příze na naše čelenky pochází od oveček z Jižní Ameriky a je "mulesing free". 100% merino vlna je získaná z volně žijících ovcí. Vlna má GOTS certifikát a je získávána humánním způsobem. Máme jistotu, že ovečky během stříhání netrpěly a dost možná i spokojeně vrtěly ocásky :)

Příze má také certifikát Oeko-Tex®  Standard 100, Class I. 

To znamená, že příze byla testována a shledána zcela bez obsahu nebezpečných i škodlivých chemikálií a lidé ji mohou bez obav používat. Class I je nejvyšší stupeň certifikace, který zaručuje nezávadnost této příze a její vhodnost na výrobky pro miminka a malé děti (0-3 roky).

Jak o pletené merino čelenky pečovat?

mVlna, ze které čelenky pleteme je ošetřená úpravou Superwash. To znamená, že ji můžete vyprat v pračce programem na jemné prádlo. Nicméně doporučujeme čelenku jemně vyprat pouze v ruce.  Navíc máme několik rad od výrobce vlny, jak o tento materiál pečovat. 

  • můžete přidat malé množství pracího prostředku (bez enzymů, bělidel a rozjasňovačů).
  • nepoužívejte na vlněné výrobky aviváž či jiná změkčovadla (vlněná vlákna pak změknou až moc a mohou se rozpadat).
  • nenechávejte výrobky ležet ve vodě a příliš nasáknout!
  • nesušte pověšené - místo toho rozložte výrobek na podložku, jemně vytvarujte a nechte proschnout.

čelenky ACTIVE

běžecká čelenka do chladnějšího počasí

 

Materiál pro tyto čelenky pochází z Evropské unie, konkrétně z Itálie. Jedná se o směs polyesteru a elastanu. 

Vybrali jsme pro vás materiál, který je prodyšný, ale neprofoukne.  Je pružný do všech čtyř stran takže se výborně přizpůsobí hlavě.  Důležité také je, že i tento materiál drží tvar. Nestane se tedy, že by se při normálním šetrném zacházení čelenka nevzhledně vytahala. 

Materiál je savý, díky počesané vnitřní straně je velmi příjemný na nošení.  Čelenka je na zadní straně sešita plochým švem takže je nošení maximálně pohodlné. 

Tyto čelenky doporučujeme nosit spíše do chladnějšího počasí.  Na to teplé máme lepší adepty :)