Upozorňujeme na letní pracovní dobu. Než se k nám vydáš, zkontroluj si tady, že máme otevřeno. 

Materiál, péče, 

Na výběru materiálů pro naše výrobky si dáváme velmi záležet. Materiály sami testujeme a možná právě proto někdy trvá trochu déle než nový výrobek přijde na světlo světa. Přesto si myslíme, že je důležitější vše pořádně vyzkoušet, přesvědčit se o funkci materiálu, jak se chová a jestli dokáže dlouho sloužit tak, jak si pro svůj výrobek představujeme. Chceme tím také přispět k ochraně životního prostředí a mít jistotu, že náš výrobek bude možné používat dlouhou dobu bez nutnosti brzké výměny.  Je pro nás důležitější věnovat tomuto testování a vývoji produktu více času než chrlit desítky nových produktů bez ověření jejich kvality.  

čelenka MERINO

x

prémiový funkční úplet pro zateplení a příjemné nošení

x

nejkvalitnější merino vlna

x

prémiový funkční úplet pro zateplení a příjemné nošení

x

nejkvalitnější merino vlna

Příze

Příze na naše čelenky pochází od oveček z Jižní Ameriky a je "mulesing free". 100% merino vlna je získaná z volně žijících ovcí. Vlna má GOTS certifikát a je získávána humánním způsobem. Máme jistotu, že ovečky během stříhání netrpěly a dost možná i spokojeně vrtěly ocásky :)

Příze má také certifikát Oeko-Tex®  Standard 100, Class I. 

To znamená, že příze byla testována a shledána zcela bez obsahu nebezpečných i škodlivých chemikálií a lidé ji mohou bez obav používat. Class I je nejvyšší stupeň certifikace, který zaručuje nezávadnost této příze a její vhodnost na výrobky pro miminka a malé děti (0-3 roky).

Materiál, který všíváme dovnitř čelenky si zaslouží samostatnou kapitolu

Vnitřní stranu merino čelenky ručně podšíváme prémiovým funkčním úpletem. Tento materiál je vyrobený v Itálii, která je mekkou kvalitních (nejen) sportovních materiálů. 

Vlákna našeho úpletu jsou mnohem jemnější než většina polyesterových vláken a jsou  opravdovým balzámem i pro citlivější pokožku.  Úplet je hebký, jako eříčko, má jemně počesanou vnitřní plochu, je tedy mírně hřejivější a příjemnější než jakýkoliv jiný úplet

Pokud se týká materiálů, nemohli jsme vybrat nic kvalitnějšího.  Oba materiály jsou top kvalita na trhu. 

 

Jak o pletené merino čelenky pečovat?

Vlna, ze které čelenky pleteme je ošetřená úpravou Superwash. To znamená, že ji můžete vyprat v pračce programem na jemné prádlo. Nicméně doporučujeme čelenku jemně vyprat pouze v ruce.  Navíc máme několik rad od výrobce vlny, jak o tento materiál pečovat. 

  • Můžete přidat malé množství pracího prostředku (bez enzymů, bělidel a rozjasňovačů).
  • NIKDY nepoužívejte na vlněné výrobky aviváž či jiná změkčovadla (vlněná vlákna pak změknou až moc a mohou se rozpadat).
  • NIKDY nenechávejte výrobky ležet ve vodě a příliš nasáknout!
  • NIKDY nesušte pověšené - místo toho rozložte výrobek na podložku, jemně vytvarujte a nechte proschnout.

čelenky ACTIVE

běžecká čelenka do chladnějšího počasí

Materiál pro tyto čelenky pochází z Evropské unie, konkrétně z Itálie. Jedná se o směs polyesteru a elastanu. 

Vybrali jsme pro vás materiál, který je prodyšný, ale neprofoukne.  Je pružný do všech čtyř stran takže se výborně přizpůsobí hlavě.  Důležité také je, že i tento materiál drží tvar. Nestane se tedy, že by se při normálním šetrném zacházení čelenka nevzhledně vytahala. 

Materiál je savý, díky počesané vnitřní straně je velmi příjemný na nošení.  Čelenka je na zadní straně sešita plochým švem takže nic neruší a její nošení je maximálně pohodlnné. 

Tyto čelenky doporučujeme nosit spíše do chladnějšího počasí.  Na to teplé máme lepší kousky:)

 

Jak o čelenku pečovat

Není třeba příliš péče. Stačí šetrné zacházení. Neházet do tašky společně s botami nebo oblečením se suchým zipem.  To stejné platí pro praní v pračce. Doporučujeme prát na šetrný program (klidně se sportovním oblečením), ale čelenku bychom raději bezpečně umístili do pracího sáčku.

Kdy a kam si vybrat ACTIVE čelenku?

Tahle čelenka je určená do chladného počasí až do zimy.  Když fouká, je chladno a chceš udržet čelo a uši v teple, je toto ta správná volba. Čelenka také dobře saje pot, ale pokud ji budeš nosit v teplém počasí, bude ti pot spíše vyrábět :)

Vyber čelenku když

* jdeš na túru do hor, ať je teplo nebo zima. Počasí v horách se může změnit z minuty na minutu a mít v batohu sbalenou v létě i v zimě naši ACTIVku, to je jistotaž, že budou uši vždycky v teple :) 

* při větší fyzické aktivitě (běh, jízda na běžkách nebo na kole) čelenka ACTIVE stačí i do mrazivého počasí

*  nedoporučujeme do vnitřních sportovišť nebo na sportování do teplého počasí 


čelenky DROP

Materiál

Tento materiál jsme si vybrali z široké nabídky funkčních látek italského výrobce. Čelenky a materiál sám o sobě jsme dlouho testovali, abychom si byli jisti, že splní to, co od nich očekáváme. Chtěli jsme materiál, který bude lehká, velmi prodyšný, bude příjemný na pokožce a hlavně bude výborně sát pot. Našli jsme ho! .... a spousta jiných značek se u nás evidentně inspirovala :)  

 

Jak se o DROPku starat

Čelenka je velmi pružná, vzhledem ke složení tohoto konkrétního materiálu doporučujeme příliš čelenku nevytahovat (více než je nutné pro nošení na hlavě). Čelenka DROP zvládne praní v pračce  (samozřejmě na sportovní/šetrný program). Sušičku nebo žehličku nechte vypnutou, nejsou třeba a určitě by tyhle vymoženosti čelence neprospěly. 

Kam/kdy s vybrat DROPku

Je venku vedro, teplo nebo jsi prostě horkokrevná/y? Tuto čelenku vyber vždycky, když : 

* je teplo 

* potřebuješ, aby ti čelenka odsávala pot z čela a nehřála

* kryla jen mírně

* odsávala pot a dokázala zkrotit i vlasy (umísti čelenku na vrchní část čela a na vlasy)

Ve všech případech je třeba, aby čelenka byla umístěna vždy alespoň částí na čele. Díky tomu bude dobře držet a nesklouzne. Pokud by čelenka ležela celou plochou pouze na vlasech, s velkou pravděpodobností by klouzala. 


čelenka STYLE

Materiál

Materiály jsou tak trochu naše tajné know-how. Nicméně prozradíme, že všechny jsou lokální a to nám dělá fakt radost. Čelenka jsem složena z několika materiálů

Péče
Kdy vybrat stylovku

Stylovku vybírej vždy, když:

* chceš vypadat upraveně 

* sportuješ v teplém počasí nebo v tělocvičně/fitku prostě indoor

* máš neposedné vlasy a při pohybu tě rozčilujou (...to známe :)

* je vedro a ty chceš na sobě, co nejméně jakéhokoliv materiálu, protože ... vedro. Pokud čelenku umístíš na rozhraní čela a vlasů, velmi dobře zajistí i sání potu. 

* máš zrovna ne úplně "fresh" vlasy a potřebuješ to zamaskovat.