Materiály, které používáme

Na výběru materiálů pro naše výrobky si dáváme velmi záležet. Materiály sami testujeme a možná právě proto někdy trvá trochu déle než nový výrobek přijde na světlo světa. Přesto si myslíme, že je důležitější vše pořádně vyzkoušet, přesvědčit se o funkci materiálu, jak se chová a jestli dokáže dlouho sloužit tak, jak si pro svůj výrobek představujeme. Chceme tím také přispět k ochraně životního prostředí a mít jistotu, že náš výrobek bude možné používat dlouhou dobu bez nutnosti brzké výměny.  Je pro nás důležitější věnovat tomuto testování a vývoji produktu více času než chrlit desítky nových produktů bez ověření jejich kvality.  

Pletené čelenky

prémiový funkční úplet pro zateplení a příjemné nošení

nejkvalitnější merino vlna

prémiový funkční úplet pro zateplení a příjemné nošení

nejkvalitnější merino vlna

Příze na naše čelenky pochází od oveček z Jižní Ameriky a je "mulesing free". 100% merino vlna je získaná z volně žijících ovcí. Vlna má GOTS certifikát a je získávána humánním způsobem. Máme jistotu, že ovečky během stříhání netrpěly a dost možná i spokojeně vrtěly ocásky :)

Příze má také certifikát Oeko-Tex®  Standard 100, Class I. 

To znamená, že příze byla testována a shledána zcela bez obsahu nebezpečných i škodlivých chemikálií a lidé ji mohou bez obav používat. Class I je nejvyšší stupeň certifikace, který zaručuje nezávadnost této příze a její vhodnost na výrobky pro miminka a malé děti (0-3 roky).

Jak o pletené merino čelenky pečovat?

Vlna, ze které čelenky pleteme je ošetřená úpravou Superwash. To znamená, že ji můžete vyprat v pračce programem na jemné prádlo. Nicméně doporučujeme čelenku jemně vyprat pouze v ruce.  Navíc máme několik rad od výrobce vlny, jak o tento materiál pečovat. 

  • Můžete přidat malé množství pracího prostředku (bez enzymů, bělidel a rozjasňovačů).
  • NIKDY nepoužívejte na vlněné výrobky aviváž či jiná změkčovadla (vlněná vlákna pak změknou až moc a mohou se rozpadat).
  • NIKDY nenechávejte výrobky ležet ve vodě a příliš nasáknout!
  • NIKDY nesušte pověšené - místo toho rozložte výrobek na podložku, jemně vytvarujte a nechte proschnout.
Přihlášení zavřít