POMÁHÁME

… protože můžeme.

Chceš taky pomáhat? Všechny čelenky, jejichž nákupem přispěješ na dobrou věc, najdeš mezi našimi čelenkami a poznáš je podle štítku "charitativní".

A nebo prostě jen šiř dobrou myšlenku, měj srdce na dlani a pomáhej, když můžeš.

Všem, kteří pomáhají s námi, děkujeme.

Jak naše pomoc funguje? 

Pomáháme potřebným různými způsoby, ale na této stránce najdete informace o naší podpoře formou čelenek, které prodáváme, a celý čistý výtěžek z tohoto prodeje předáváme jednou za rok uvedeným organizacím nebo jednotlivcům, které takto podpoříme. 

Komu aktuálně pomáháme?


Raná péče EDA

Vyslechnout, poradit, pomoci rodinám, kde se narodí dítě s postižením zraku. To je již po více než 30 let náplní terénní služby Rané péče EDA. 

Službu poskytují rodinám zdarma, v prostředí domova, kde se dítě cítí nejlépe. 

V roce 2015 rozšířili svou pomoc rodinám o celorepublikovou krizovou Linku EDA 800 40 50 60, kam se mohou obrátit všichni, kteří řeší téma závažné diagnózy, těžkého úrazu nebo postižení. 

Od stejného roku jsou hrdým držitelem značky "Prověřená veřejně prospěšná organizace".

I ty můžeš přispět na provoz a aktivity této organizace. Pokud si koupíš tuto čelenku, my celý čistý výtěžek "Edovi" vždy po vyúčtování roku předáme.   Děkujeme. 


Komu jsme už pomohli?

MIA - holčička se svalovou dystrofií

 

Mia je 9 letá holčička, která má diagnostikovanou Kolagen VI svalovou dystrofii. Mia je veselá, usměvavá sympatická holka, která má slabé svaly. Chodí, ale moc toho neujde. Ráda ale zkouší a zažívá vše jako její zdraví vrstevníci. Aby toho mohla absolvovat co nejvíce, musí pravidelně cvičit, rehabilitovat, jezdit do lázní, nosit speciální ortézky, navštěvovat rozličné terapie atd. To rodiče stojí hodně času, úsilí a také financí, a proto bychom jim společně s vámi rádi ulehčili.

Výtěžek z čelenek půjde na Miiny pravidelné rehabilitace. Svalová dystrofie je bohužel progresivní onemocnění, to znamená, že její zdravotní stav se bude postupně zhoršovat. Pomozme společně Mii úhradou malé části nákladů udržet její zdravotní stav aspoň takový, jaký je.

Miina maminka sdílí střípky z jejich života na https://www.facebook.com/obycmama a www.obycejnamama.cz. Rádi inspirují svým příkladem i ostatní rodiny s dětmi se speciálními potřebami. S Miou absolvují vše, co se dá. Koupí naší speciální čelenky do vlasů můžeš Miu podpořit i ty.

Z prodeje čelenek s motivem "BELIEVE" se nám za rok 2022 podařilo vybrat 22.000,- 

Přidali jsme za bjež dalších 8.000,- a rodině Mii jsme odeslali celkem 30.000,- 

Děkujeme vám všem, kteří jste svým nákupem přispěli! 


Centrum Anabell

sportovní čelenka bjež anabell duhová
charitativní sportovní čelenka bjež pro Anabell

Centrum Anabell "nabízí pochopení a pomocnou ruku" všem, kteří jakkoliv trpí poruchou příjmu potravy. Nákupem této charitativní čelenky pomůžeš i ty.Mathilda - výcvik vodících psů

Nadační fond Mathilda (dále též NF) vznikl v roce 2010 a jeho posláním je podpora osob s těžkým zrakovým postižením.  Kromě podpory a realizace smysluplných projektů, které nevidomým a slabozrakým lidem usnadňují jejich život se také zabývají výchovou a výcvikem vodicích psů, kteří se pro mnohé z nich stávají nepostradatelnými  pomocníky.

My jsme za uplynulé roky s vaší pomocí Mathildě mohli předat už dva finanční dary v celkové hodnotě pře 30tis.   V tuto chvíli je naše pomoc pozastavena, dokud nevybereme jiný projekt, týkající se pejsků, který bychom chtěli podpořit. 

Kromě finanční podpory jsme se zapojili i my osobně. Už tři štěňata (Vidu, Melody a Juni) jsme v předvýchově měli 10 měsíců doma a snažili se, aby z něj vyrostl skvělý vodicí pes 🙂

Více informací o tom, co a hlavně jak v Mathildě dělají najdete tady 

Pokud nechcete čelenku, ale chcete přispět na výcvik vodících psů, můžete jednoduše poslat DMS ve tvaru DMS OKO 30, DMS OKO 60, DMS OKO 90 na číslo 87 777 a v dané výši Mathildě přispějete.  My moc děkujeme, ať se zapojíte jakkoliv. 

 Aktivity Tomáše Slavaty

Tomáš Slavata je úspěšný sportovec a také patron dětí. Z nelehkého dětství a problémové rodiny ho vyvedla právě motivace pozitivně vyniknout, k čemuž je sport ideální. Stal se tak prostředkem jeho vlastní záchrany. Namísto touze po úspěchu se však Tomáš raději věnoval práci s dětmi, což mu zůstalo dodnes. Pomáhá dětem které to stejně jako on neměly v životě jednoduché.

Tomáš neustále motivuje nejen děti z dětských domovů, ale všechny, kteří chtějí něco dokázat, sebrat se a bojovat za svůj sen a cíl. Pravidelně pořádá řadu aktivit, do kterých se může zapojit každý. My jsme Tomášovi poskytli čelenky s motivačním textem a logem "nikdy se nevzdávej", do velkého finále Slavata triatlon tour – série triatlonových závodů pro děti z celé republiky.Klub Afásie

Afázie patří mezi nejvážnější a nejkomplikovanější narušení komunikačních schopností. Je to porucha již vybudované řeči, která vzniká následkem ložiskového poškození mozku při cévní mozkové příhodě, traumatu, nádoru, zánětlivých onemocněních apod.

Bylo nebylo, jednoho krásného dne potkala Bětka na závodě Od nevidim do nevidim Aničku. Obě jsou sportovkyně, Bětka vyrábí sportovní čelenky a Anička je šperkařka a designérka. Když se příště potkaly ještě na triatlonu, co myslíte, jak to dopadlo?

Anna Steinerová je především autorka šperků, ve svém studiu se ale věnuje také navrhování medailí nebo trofejí a ráda vytváří zajímavé projekty. Jedním z nich je i projekt Kaa-wa. Pro něj Anička vytváří šperky inspirované kávovými zrny, doplňuje je o příběhy spisovatele Jiřího Dvořáka a ilustrace studia NaPOLI. Do projektu Kaa-wa se postupně zapojují také další umělci a kolekce se tak neustále rozrůstá. A co je na tom nejlepší? Z prodeje každého Kaa-wového výrobku putuje část výdělku na aktivity Klubu Afásie.

Že nevíte, co to afázie je? To nevadí, my jsme to dřív taky nevěděli. O to víc nás to zaujalo a rozhodli jsme se klub také podpořit. Atelier NaPoli konkrétně Martina Kupsová navrhla design čelenky s roztomilým fenkem a kávovými zrnky, jejíž koupí jste i vy mohli přispět velkou částkou Klubu Afásie.

 Happy Tail

Milujeme psy (jinak to snad ani nejde). Dlouhá léta nám dělali společnost dva zrzaví psí velikáni – co do velikosti duše a projevované lásky – a proto jsme neváhali, když jsme měli příležitost podpořit projekt, který pomáhá všem pejskům, kteří to potřebují.

Happy Tail, z. s. založili studenti oboru veterinářství, kteří stejně jako my nemůžou bez chlupáčů být, a vymýšlí a realizují všemožné aktivity, které jim pomáhají. Shánějí finanční prostředky pro pejsky z útulků, snaží se zlepšit tamní prostředí, zachraňovat zvířata z nevyhovujících podmínek, sdružují bezproblémové majitele a chovatele a poskytují bezplatné poradenství všem pejskařům.

Pro Happy Tail jsme vytvořili krásné čelenky, jejichž nákupem přispějeme my i vy na plnou misku dobrého krmiva pejskům, kteří neměli štěstí na fajn domov.

Více informací o projektu Happy Tail najdete na www.happy-tail.cz.Od nevidim do nevidim

Od nevidim do nevidim je charitativní běžecký závod pořádány nevidomým běžcem a horolezcem Honzou Říhou. Tento projekt jsme moc rádi několik let podporovali výrobou a prodejem čelenek s mottem závodu.  Tyto čelenky mohli získat účastníci závodu nebo si je mohl koupit kdokoliv z vás a aktivity Honzy Říhy tak podpořit. 

Závod Od nevidím do nevidím každý rok podporuje někoho, kdo potřebuje pomoci vzhledem k jeho zdravotní indispozici nebo nelehkému osudu. Dobrý anděl

Nadaci Dobrý anděl přispíváme pravidelně. Máme jistotu, že naše peníze jsou do posledního haléře posílány rodinám, kterým nemoc překazila nebo znesnadnila šťastný rodinný život. Obnos, který chcete rodinám posílat, si můžete zvolit podle svých možností a věřte, že i stokoruna měsíčně pomáhá.

Zapojte se s námi a buďte si jistí, že to budou vaše nejlépe vynaložené peníze.

Více informací najdete na webových stránkách Dobrého anděla www.dobryandel.cz.